portugal_zaszlo            spanyol_zaszlo

0    -    0

(2)   -   (4)

Még egy unalmas spanyol meccsen vagyunk túl... Ismét döntőben Spanyolország!
Semmitmondó, 0-0-ás eredménnyel zárult a félidő, a rendes játékidő és a hosszabbítás is, majd tizenegyesekkel 2-4. Förtelmes találkozón vagyunk túl, örülhet aki csak a büntetőpárbajt nézte. Emlékszem a csoportkörben még örültem, hogy nincsenek gól nélküli döntetlenek, de bárcsak ott lettek volna és az egyenes kiesésben nem. Mérhetetlenül csalódott vagyok, hogy a spanyolok a világ legerősebb keretével és zseniális edzővel ilyen gyenge, semmi játékkal döntősök. Nem szeretném, hogy így Eb-t nyerjenek.
Mindkét csapat pontatlanul lövöldözött a meccsen, Portugália a végén is... Sokáig a spanyolok irányítottak, de nem lehetett érezni, hogy komoly tudatosság van a labdázgatásukban. Csak néhányszor kellett megemelnie a kommentátornak a hangját. Mindkét oldalon a védők remekeltek, erre divat mondani mostanában, hogy "óriási taktikai csata" volt...

A tizenegyesek:

Mindkét első lövő hibázott (Xabi Alonso és Moutinho): 0-0
A második körben Iniesta és Pepe következett, mindkettőjük higgadt volt: 1-1
Pique és Nani jött, értékesítették büntetőjüket: 2-2
Ramos érkezett, aki középre panenkázott és az elvetődő Rui Patricio így nem háríthatott: 2-3
Bruno Alves, a középhátvéd a felső lécre bombázott, maradt a 2-3!
Fabregas jött. Ha berúgja, bent vannak a döntőben. Rui Patricio eltalálta az irányt, de Fabregas büntetője védhetetlen volt, a bal kapufáról pattant be: 2-4
Portugália tehát úgy esett ki, hogy Ronaldo nem rúgott büntetőt...